Promocja!

Algebra dla studentów – kurs wideo

37,00

Kurs powstał na podstawie moich wieloletnich doświadczeń w korepetycjach dla Studentów. Znacznie łatwiej zrozumiesz algebrę liniową, gdy zaczniemy od prostych rysunków i animacji. W kolejnych krokach przejdziemy przez rozwiązania przykładowych zadań, które najczęściej występują na kolokwiach i egzaminach. Gdy masz pytania czy wątpliwości, możesz je ze mną skonsultować na Forum pytań i odpowiedzi.  Wiedzę z kursu utrwalisz przy pomocy kolorowych map myśli.

W kursie krok po kroku prostymi słowami wyjaśniam:

• Czym jest kombinacja wektorów?
  • Co to znaczy, że wektory są liniowo niezależne i jak to sprawdzić?
  • Jak wygląda przestrzeń wektorowa funkcji?
  • Jak obliczyć wyznacznik Vandermonde’a?
  • Jak sprawdzić liniową niezależność funkcji
  • Na czym polega zmiana bazy?
  • Jak utworzyć macierz przejścia pomiędzy bazami?
  • Jak transformują się współrzędne wektora przy zmianie bazy?
  • Czym jest odwzorowanie liniowe i jak łatwo go sobie zobrazować ?
  • Dlaczego wystarczy zadać wartości odwzorowania na wektorach bazowych ?
  • Jak utworzyć macierz odwzorowania (teoria i konkretny przykład) ?
  • Jak przy pomocy macierzy odwzorowania szybko uzyskać jego wartość na dowolnym wektorze?
  • Jak zmiana bazy wpływa na odwzorowanie liniowe?
  • Jak znaleźć macierz odwzorowania w nowych bazach (wzór + dowód + praktyczny liczbowy przykład) ?
  • Co to są wartości własne i wektory własne  oraz jak ich szukać na przykładzie konkretnych zadań?

Ponadto:

• Gruntownie opanujesz sprowadzanie macierzy do postaci Jordana. Po wyznaczeniu macierzy Jordana, będziesz umiał sprawnie potęgować macierze i wyznaczać e^(At) – operacja ta przyda Ci się w rozwiązywaniu układów równań różniczkowych np. w systemach dynamicznych
  • Będziesz umiał znaleźć rzeczywistą macierz Jordana nawet dla zespolonych wartości własnych (jest to omawiane w niewielu kursach, a przydaje się bardzo w rozwiązywaniu układów dynamicznych)
  • Poznasz ortogonalizację Grama-Schmidta
  • Krok po kroku nauczysz się operować macierzami obrotu w 3D – grupa SO(3)
  • Poznasz kąty Eulera (klasyczne i w konwencji Tait – Bryan), które przydają się w opisie bryły sztywnej, a także w:  lotnictwie, astronautyce i robotyce.

Kurs jest wciąż w budowie, dlatego cena jest promocyjna. Tematy wymienione wyżej wchodzą już w skład kursu.  Stopniowo uzupełniam go o nowe działy i przykłady zadań – kupując teraz – dodatkowe treści otrzymujesz gratis. Dostęp do kursu jest nieograniczony czasowo. Wymagany jest jedynie dostęp do Internetu.

Do kursu dołączone są trzy mapy myśli pdf:

• odwzorowanie liniowe
  • odwzorowanie liniowe a zmiana baz
  • zmiana bazy

Mapy myśli są innowacyjną techniką, przy pomocy której Twój umysł szybko połączy w całość wiedzę o odwzorowaniach liniowych. Będziesz mógł ją bez problemu wykorzystać na kolokwium czy egzaminie do rozwiązywania zadań i nie tylko. Kolorowa nieliniowa forma mapy myśli sprawia, że nawet w sytuacjach stresowych wiedza będzie łatwo dostępna w Twojej pamięci.

W kursie stawiamy na praktykę – oprócz przykładowych rozwiązań typowych zadań egzaminacyjnych krok po kroku – znajdziesz tu zadania do samodzielnego rozwiązania (z odpowiedziami), gdyż jak wiadomo, praktyka czyni mistrza.

Gwarancja satysfakcji!

Nic nie ryzykujesz. Jeżeli nie będziesz zadowolony z zakupionego produktu, to napisz do nas w ciągu 30 dni, a otrzymasz zwrot pieniędzy.

Autor kursu – dr Wiesław Zajiczek

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.